Minulé krabičky

Čo ukrývali minulé krabičky?

V krabičke sa každý mesiac okrem knižnej novinky, podľa zvoleného žánru, ukrýva aj slovenský produkt.

Októbrová Radosť v krabičke

Žanér ROMÁN:

Román “Olivovník” od obľúbenej autorky Lucindy Riley. Helena po dvadsiatich rokoch opäť navštívi Cyprus, kde zdedila vilu od svojho krstného otca. Návrat však vyvoláva staré spomienky a odhaľuje tajomstvá, ktoré narušujú jej rodinné vzťahy.

Žanér KRIMI:

Detektívka “Prečo nepožiadali Evansa?” od bestsellerovej autorky Agathy Christie. Napínavý príbeh, v ktorom sa dvaja mladí ľudia pokúšajú vyriešiť zložitý detektívny rébus.

Žanér FAKTY:

Reportáž “Nie je čo závidieť” od autorky Barbary Demick. Barbara Ťa pozýva na exkurziu do životov obyčajných Severokórejčanov. Predstaví Ti šesť silných príbehov ľudí, ktorým sa nakoniec podarilo uniknúť z tejto krajiny. Kniha odhaľuje vplyv propagandy, manipulácie s realitou a silu zvykov, ktorá niekedy prevyšuje rozum.

Slovenský produkt:

Moderná veda, tradičná aromaterapia a čistá príroda tvoria nosné piliere značky Kvítok, ktorú Ti tento mesiac predstavujeme v krabičke. Koncentrovaný tuhý šampón na vlasy vyrobený výlučne z prírodných zložiek bol obsahom októbrovej krabičky.

septembrová Radosť v krabičke

Žanér ROMÁN:

Román „Šťastie má osem chápadiel“ od Shelby Van Pelt. Je to dojímavý príbeh nezvyčajného priateľstva medzi Tovou a inteligentnou chobotnicou menom Marcellus. 

Žanér KRIMI:

Triler „Darebáci a blázni“ od M.L. Rio. Sedem študentov herectva sa zamilovalo do Shakespearových diel a divadelného sveta, no ich vášne viedli k tragédii. Príbeh plný tajomstiev ukazujúci aj temnú stránku majstrovského herectva.

Žanér FAKTY:

Kniha „Povedz mi, po čom túžiš“ od terapeutky Charlotte Fox Weber. Odhaľuje, čo je pre ľudí najdôležitejšie – túžby ako láska, moc, pozornosť a sloboda. V dvanástich kapitolách zameraných na tieto túžby ukazuje, ako na sedeniach pomáha klientom dosiahnúť hlboké pochopenie, zmenu a osobný rast.

Slovenský produkt:

Zdravého chrumkania pri čítaní nie je nikdy dosť. Do krabičky sme ukryli chutné produkty od slovenskej značky Healthy Planet. Mrazom sušené ovocie a bezlepkovú granolu vyrobenú z prémiových surovín.

augustová Radosť v krabičke

Žanér ROMÁN:

Román „Matky a dcéry“ od Ericy James. Príbeh matky a jej dvoch dospelých dcér, ktoré sú diametrálne odlišné. Napriek tomu, že ich spája silné puto, nehovoria si všetko a každá má svoje tajomstvá. Kniha je hlbokou psychologickou sondou do rodinných vzťahov.

Žanér KRIMI:

Napínavý triler „V nesprávnom čase na nesprávnom mieste“ od Gillian McAllister. Jen si žije svoj ideálny život so svojím manželom a synom. Zrazu však jedna októbrová noc všetko zmení. Ako ďaleko je schopná Jen zájsť, aby zachránila svoje manželstvo a syna? 

Žanér FAKTY:

Životopisný príbeh „Frida Kahlo a farby života“ od Caroline Bernard. Fascinujúci životný príbeh významnej umelkyne Fridy Kahlo, ktorá urobila svet okolo seba krajším, farebnejším, hoci sama zažila mnohé rany osudu.

Slovenský produkt:

Krabička rozvoniavala nielen čerstvým výtlačkom knihy, ale aj výberovou kávou slovenskej pražiarne BE:CAFÉ. 100% arabicu je možné pripraviť ako espresso, mokku či inou alternatívnou prípravou.

A čo sa hodí ku dobrej káve viac ako chutný koláčik? „Cookie Morning Coffe“ od slovenskej firmy AHA Cookies je skvelým spojením maslového cesta a kávovej chuťovej symfónie.

Júnová Radosť v krabičke

Žanér ROMÁN:

Kniha “Každé ďalšie leto” od Carley Fortune. Príbeh je o dvojici, ktorá sa do seba zamilovala počas šiestich letných prázdnin. Ich vzťah sa však rozpadol a teraz majú víkend na to, aby sa všetko napravilo. Dokážu to?

Žanér KRIMI:

Kniha „Upálené dievčatá“ od autorky C.J. Tudorovej. Reverendka Jack prichádza do Chapel Croft hľadať pokoj, ale namiesto toho objavuje tajomstvá, duchov a krvavú minulosť obyvateľov dediny. 

Žanér FAKTY:

„Svetlo v nás“ od obľúbenej Michelle Obama. Opisuje zvyky a princípy, ktoré jej pomáhali prekonávať prekážky, a otvára aj otázky rasy a pohlavia. Povzbudzuje prekonať strach, nachádzať silu v komunite a žiť odvážne.

Slovenský produkt:

Produkt od slovenskej značky BOTANICA, ktorý je must-have na leto. Regeneračný bylinný balzam utíši pokožku po uštipnutí lietajúcim hmyzom. Tento prírodný produkt založený na organických olejoch, vegánskom vosku a vitamíne E, nielenže dodáva úľavu, ale aj krásne vonia.  

májová Radosť v krabičke

Žanér ROMÁN:

Román „Malibu v plameňoch“ od obľúbenej autorky Taylor Jenkins Reid. Je to príbeh rodiny slávneho speváka Riva, ktorý sa odohráva v Malibu. V jeden letný deň, počas veľkej párty, sa veľa vecí zmení a rodinné tajomstvá sa dostanú na povrch.

Žanér KRIMI:

Napínavá detektívka „Dokonalé stopy“ od Helen Fields. Príbeh vyšetrovateľky Luc a jej novej partnerky Avy, ktoré sú na stopách brutálneho sériového vraha a musia sa s ním vysporiadať skôr, ako pribudne ďalšia obeť. 

Žanér FAKTY:

Reportáž „O čase a vode“ od islandského spisovateľa Andriho Snæra Magnasona. Andri sa snaží nájsť odpovede na aktuálne otázky týkajúce sa klimatickej krízy a záchrany planéty. Cez svoj osobný príbeh ti priblíži svoju rodinnú históriu a krásy Islandu.

Slovenský produkt:

Slovenskú firmu KOLATCH už možno poznáš vďaka jej chutným tubám, ktoré vyrába. Májová krabička okrem tuby skrývala aj iné dobroty z ich dielne – lesné ovocie v horkej čokoláde a trubičky.

aprílová Radosť v krabičke

Žanér ROMÁN:

Kniha „Profesorova rovnica“ od Yoko Ogawa. Tento emotívny príbeh sa zameriava na Profesora, ktorý žije v svete čísel a po vážnej nehode má kapacitu pamäti len 80 minút. Jeho život sa razom zmení, keď sa do jeho domu zavíta nová pomocníčka v domácnosti s malým synom. Podarí sa Profesorovi predvedčiť aj Teba o kráse, ktorú v sebe ukrývajú čísla?

Žanér KRIMI:

Psychologický triler „Pomocníčka“ od Freidy McFadden. Napínavý príbeh o Millie, ktorá sa napriek svojej temnej minulosti dostane k práci chyžnej u bohatej rodiny Winchesterovcov. Avšak jej nové zamestnanie sa ukáže byť všetko, len nie šťastným. Upozorňujeme, že kniha je tak zaujímavá, že ju nebudeš chcieť odložiť, kým ju nedočítaš celú.

Žanér FAKTY:

Autobiografia „Skupinová terapia“ od Christie Tate. Intenzívny a pútavý príbeh, ktorý zahŕňa odvahu, lásku, úprimnosť, bolesť, ale aj humor. Christie odkrýva svoje traumatizujúce zážitky, zápasy s duševným zdravím, problematické vzťahy a nekonvenčné terapeutické postupy.

Slovenský produkt:

V máji sme vám priniesli možnosť otestovať produkty slovenskej značky LIQOIL. Za značkou stojí manželský pár a ako sami hovoria, ich produkty sú naboostované veľkým množstvom čerstvých a funkčných extraktov. Vychutnaj si zdravé cukríky a vyskúšaj voňavé mydlo. Produkty, ktoré sú 100% prírodné.

marcová Radosť v krabičke

Žanér ROMÁN:

Kniha „Ostrov morských žien“ od Lisy See. Je to silný príbeh o vzťahu dvoch žien Mi-ja a Young-sook, odohrávajúci sa na ostrove Jeju v Južnej Kórei. Obe už v mladosti začnú pracovať ako „morské ženy henjo“ – potápačky živiace sa celodenným lovom morských živočíchov. Prekonávajú nielen nebezpečenstvá hroziace na mori, stratu rodičov, ťažké časy japonskej okupácie, druhej svetovej, ale aj svoje vlastné malé drámy.

Žanér KRIMI:

Triler „Zberateľ očí“ od nemeckého kráľa psychologických trilerov Sebastiana Fitzeka. Vrah a jeho desivo vylepšená verzia starej, dobrej hry na schovávačku. Zberateľ očí ju hrá s celou rodinou a po vražde matky dáva priestor otcovi, aby za 45 hodín a 7 minút našiel svoje dieťa, inak…. Kto je Zberateľom očí a aký je jeho motív?

Žanér FAKTY:

Motivačná  kniha „Odolnosť“ od autorov Ricka Hansona a Forresta Hansona. V tejto knihe sa dozvieš, ako rozvinúť dvanásť životne dôležitých pilierov odolnosti. Vysvetľuje, ako prekonať zaujatosť, uvoľniť bolesť a nahradiť ich súcitom, sebahodnotou, radosťou a vnútorným pokojom. 

Slovenský produkt:

GUDEN GUDEN je rodinná firma z Piešťan, v ktorej si povedali, že kúpeľné oplátky by mohli chutiť a vyzerať aj inak. Za nás je dizajn vydarený a tá chuť fantastická, a preto sme sa rozhodli dať práve tento produkt do aprílovej krabičky.

februárová Radosť v krabičke

Žanér ROMÁN:

Kniha “Hodiny chémie” od Bonnie Garmus. Príbeh o chemičke, ktorá predbehla svoju dobu, o láske, ktorá zmení život, o psovi s obrovskou slovnou zásobou a o horľavej kombinácii chémie, varenia a popoludňajšej televízie. 

Žanér KRIMI:

Kniha “Jedna nevinná lož” od Leah Konen. Hlavná hrdinka Lucy utiekla pred svojim priateľom a začína nový život. Nájde si nových priateľov, ktorí ju požiadajú o láskavosť. Ona súhlasí, rozhodne sa kvôli nim klamať a to má fatálne následky…Tento psychologický triler je o manipulácii a klamstvách vo vzťahoch. Pri odhaleniach, ktoré dej prináša, ti prebehne mráz po chrbte. 

Žanér FAKTY:

Kniha “Narodila som sa pod šťastnou hviezdou”, ktorú napísala prvá spisovateľka rómskeho pôvodu. Elena ako jedna z prvých začala hovoriť o rómskom holokauste. Vyrastala v skromných podmienkach a už ako dieťa musela pracovať na poli. Napriek nepriazni osudu sa vzdelávala, milovala knihy a svoju kultúru.Kniha je jej rozprávaním a súborom spomienok na vojnu, komunistický režim a na časy porevolučné. Predstavuje jedinečný pohľad na rómsku kultúru, myslenie, hodnoty či spôsob života. Za nás povinné čítanie. 

Slovenský produkt:

Kvalitná čokoláda vo valentínskom dizajne od slovenskej značky Forra Chocolate a pohľadnica od kresliča Patrika zo združenia Hento Toto, kde kreslia a navrhujú kamaráti s hendikepom. 

januárová Radosť v krabičke

Žanér ROMÁN:

Kniha “Jazdkyňa” od James Patterson a Mike Lupica. Vzrušujúci príbeh o matke a dcére, ktoré sú špičkové jazdkyne na koňoch. Prisľúbili si, že nikdy nebudú súťažiť proti sebe. No náročné kvalifikačné súťaže pred olympiádou všetko zmenia. Každá túži po víťazstve a obetuje pre to všetko.

Žanér KRIMI:

Historická detektívka „Hrobárov almanach“ odOlivera Pötzscha. Príbeh hrobára, ktorý pracuje na slávnom hlavnom cintoríne vo Viedni. Píše sa rok 1893 a policajný inšpektor ho požiada o pomoc pri vyšetrovaní niekoľkých vrážd. Vyčíňa vo Viedni sériový vrah? Spoločne sa pustia do vyšetrovania.

Žanér FAKTY:

Kniha „Etymológia záhadná aj zábavná“ od Ivany Krekáňovej. Kniha o zaujímavostiach zo sveta bežných slov, ktoré dennodenne používaš aj ty. V pätnástich tematických kapitolách autorka prináša príbehy vzniku a pôvodu rôznych slov a slovných spojení, ktoré ťa zaručene prekvapia.

Slovenský produkt:

SOS čaj od slovenskej firmy Wilfred. Kombinácia 6 byliniek s chrumkavými voňavými malinami Ti spríjemní čítanie a podporí tvoju imunitu.

“Čítaj, aby si žil.” — Gustave Flaubert