Radostné knihobranie

Radostné knihobranie

RADOSTNÉ KNIHOBRANIE MÁ NOVÝ TERMÍN!  👏

Valentín, sviatok zaľúbených, je už za rohom. Možno máte pocit, že vás sa to netýka, ale láska má mnoho podôb. Napríklad taká láska ku knihám a dobrým príbehom. 🥰📚

Preto vás pozývame 05.02.2022 na radostné knihobranie do kaviarne Bowden Cycling Space v Žiline, kde vás bude čakať množstvo čítaných kníh vo výbornom stave, ktoré si zaslúžia nový domov. Ak vás niektoré zaujmú, môžete si ich adoptovať za dobrovoľný príspevok, ktorý do posledného centíka poputuje žilinskému občianskemu združeniu “Náruč”. Robia naozaj obdivuhodnú prácu s deťmi, ktoré potrebujú pomoc, a každý príspevok im pomôže robiť túto prácu ešte lepšie a kvalitnejšie.  

Toto radostné knihobranie bude rozvoniavať výbornou kávou či chutnými koláčikmi od Bowdenu a bude sa niesť v príjemných melódiach hudobníka Graema Marka, ktorý prijal naše pozvanie.

Valentín je sviatok lásky – tak poďme zdieľať tú našu spoločnú a urobme radosť sebe aj druhým!

Sledujte dianie na udalosti na Facebooku.

Kedy?

5. februára 2022
12:00 - 18:00

Kde?

Kaviareň Bowden Cycling Space
Pivovarská 1069, 010 01 Žilina

Aké knihy si budem môcť adoptovať?

Budú pre vás nachystané naše a vaše čítané knihy rôznych žánrov, ktorým chceme ponúknuť nový domov a dať šancu, aby potešili iných čitateľov.

Čo sa stane s knihami, ktoré si nenájdu nový domov?

Veríme, že všetky knihy dostanú šancu urobiť vám radosť. Tie, ktoré si nezoberiete vy, darujeme knižniciam v Žiline a knižným búdkam, ktoré máme po celom meste.

Prečo kaviareň Bowden Cycling Space?

Pretože je to naša najobľúbenejšia kaviareň 💛

Okrem milej a priateľskej obsluhy či príjemného prostredia tu nájdete vždy výnimočne chutné koláčiky a najlepšiu kávu v meste.

Čomu sa venuje občianske združenie Náruč?

Občianske združenie “Náruč” vzniklo v roku 1997 z iniciatívy profesionálov, ktorí vnímali nedostatočnosť systému ochrany detí pred násilím a hľadali možnosti, ako tento systém zlepšiť. V strede záujmu od samého začiatku boli a dodnes sú týrané, zneužívané a zanedbávané deti. Časom svoje aktivity preniesli aj na ďalšie súvisiace oblasti, predovšetkým poradenstvo pre obete domáceho násilia, prácu s ohrozenými rodinami, prevenciu a vzdelávanie. Každým rokom rozširujú svoje pôsobenie na poli obhajoby práv a záujmov detí.

Máte ešte nejaké iné otázky?

„Len ten, kto radosť rozdává, ten radosť má.“ — Josef Hlouch