Radostné knihobranie

Radostné knihobranie

Dobrý knihomoľ vie, že mesiac Marec patrí hlavne knihám. Teda, trochu viac, ako zvyčajne 😉

A preto to pre nás bola jasná voľba termínu pre už druhé Radostné knihobranie!

Tentokrát nás vietor zavanul z rodného kraja do nášho hlavného mesta. Všetkých milovníkov kníh, príbehov alebo “len” príjemnej atmosféry radi uvidíme 4.3.2023 v novej kaviarni EMIL v Bratislave. Od 14:00 nám deň spríjemní aj skvelý hudobník Graeme Mark.

Budú vás tam čakať nečítané aj čítané knihy vo výbornom stave, ktoré si hľadajú nového majiteľa. Ak vám nejaká padne do oka, môžete si ju adoptovať za dobrovoľný príspevok, ktorý tentokrát poputuje do OZ IPčko. 

Na záver prikladáme zopár fotiek z prvého knihobrania, ktoré sme v roku 2022 organizovali v Žiline, a dopadlo naozaj úspešne. Mohli sme stretnút viacerých z vás, ale aj spoznať nových ľudí a hlavne – mohli sme podporiť tých, čo to naozaj potrebujú (žilinské občianske združenie “Náruč”).

Kedy?

4. marca 2023
10:00 - 18:00

Kde?

EMIL
Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, 811 01 Bratislava

Aké knihy si budem môcť adoptovať?

Budú pre vás nachystané naše a vaše nové aj čítané knihy rôznych žánrov, ktorým chceme ponúknuť nový domov a dať šancu, aby potešili iných čitateľov.

Čo sa stane s knihami, ktoré si nenájdu nový domov?

Veríme, že všetky knihy dostanú šancu urobiť vám radosť. Tie, ktoré si nezoberiete vy, darujeme knižniciam a knižným búdkam.

A časť si poneháme na Radostné knihobranie 3 v Košiciach 🙂

Čomu sa venuje občianske združenie IPečko?

Táto skupina profesionálov aj nadšencov túži pomáhať ľuďom, ktorí sa nachádzajú v akýchkoľvek náročných životných situáciách. Chcú byť miestom skutočného stretnutia človeka s človekom, poskytnúť prijatie, priateľský prístup, ale aj profesionalitu a kvalitnú odbornú pomoc.

Rozhodli sme sa pomôcť im v napĺňaní ich poslania nielen financiami z tejto akcie, ale aj v rámci projektu Radosť v krabičke počas celého roku 2023.

Radostné knihobranie 2022

Máte ešte nejaké iné otázky?

„Len ten, kto radosť rozdává, ten radosť má.“ — Josef Hlouch