Radostné knihobranie

S radosťou vás pozývame na 3. ročník dobročinnej akcie Radostné knihobranie, ktorý sa bude konať 24. februára. Vypočuli sme hlasy z vašich radov, a teda konečne zavítame na východ Slovenska – do Košíc – do kaviarne Nico Caffé

Základom peknej soboty je predsa šálka výbornej kávy a chutný koláčik. A čo lepšie k tomu ako knihy? Na Knihobraní ich nájdete veľa, v dobrom stave, čakajúce na nových majiteľov. Budete si ich môcť popozerať, prelistovať a ak vás niektoré zaujmú, môžete si ich adoptovať za dobrovoľný príspevok, ktorý pôjde na podporu občianskeho združenia Malíček.

Spojme radosť z čítania s pomocou druhým a vytvorme spolu ďalší nezabudnuteľný deň 💛

Tešíme sa na vás!

P.S.: Pre aktuálne informácie sleduj udalosť na Facebooku.

Kedy?

24.februára 2024 10:00 - 18:00

Kde?

Nico Caffeé
Kuzmányho 1181/1, 040 01 Košice

Aké knihy si budem môcť adoptovať?

Budú pre vás nachystané nové aj čítané knihy vo výbornom stave, ktorým chceme ponúknuť nový domov a dať šancu, aby potešili iných čitateľov.

Odkiaľ máte knihy?

Knihy máme z našich súkromných knižníc, od našej rodiny a priateľov, ale aj od vydavateľstiev, ktoré podporujú našu dobročinnú aktivitu.

Môžem prispieť aj knihami?

Áno. Budeme vďační, ak prinesieš zopár kníh vo výbornom stave, ktoré ťa už netešia a môžu urobiť radosť niekomu inému.

Čo sa stane s knihami, ktoré si nenájdu nový domov?

Veríme, že všetky knihy dostanú šancu urobiť vám radosť. Tie, ktoré si nezoberiete vy, darujeme knižniciam a knižným búdkam.

A časť si poneháme na ďalšie Radostné knihobranie (v Trnave?) 🙂

Čomu sa venuje občianske združenie Malíček?

Organizácia Malíček je rodičovským združením, ktoré sa zameriava na podporu predčasne narodených detí a ich rodín. Spolupracuje s odborníkmi a realizuje projekty na zlepšenie starostlivosti o tieto deti a osvetu o problematike predčasných pôrodov. Ich cieľom je, aby deti odchádzali z nemocnice domov zdravé a aby prítomnosť blízkych bola považovaná za najlepšiu formu starostlivosti.

Rozhodli sme sa pomôcť im v napĺňaní ich poslania nielen financiami z tejto akcie, ale aj v rámci projektu Radosť v krabičke počas celého roku 2024.

Radostné knihobranie 2023 - Bratislava

Radostné knihobranie 2022 - Žilina

Máte ešte nejaké iné otázky?

„Len ten, kto radosť rozdává, ten radosť má.“ — Josef Hlouch